Özel Sağlık Sigortası

1
2
3
4

Bizi seçin sizin için en iyi olanı seçelim..

En iyi Sigorta Şirketlerinden tekliflerinizi alın karşılaştırın seçin.
En uygun tam kapsamlı sağlık sigortası poliçesine hemen ulaşın.
4 adımda Sağlık Sigortası tekliflerinizi hemen poliçe olarak satın alın.

BİZİMLE ÇALIŞAN MUTLU MÜŞTERİ YORUMLARI !

BİZİ SEÇİN, SİZİN İÇİN EN İYİ OLANI SEÇELİM !

Birçok farklı firma ile çalıştım, kendilerinden bir defa sigorta başvurusunda bulunmuştum. Detaylı ve özverili çalışmaları ve bilgi sahibi işinin ehli personel davranışı nedeni ile trafik sigortası ve kasko sigortamı yaptırdım.

Hilal Temeltaş

Banka Müdürü

Sağlık Sigortası ile ilgili başvuru yaptım, bütçemi ve istediklerimi anlattım 5 farklı teklif sunuldu. Bilgili güvenilir her soruya dolu dolu cevap aldım, Aklımın köşesinde acaba kalmadan Sağlık Sigortamı yaptırdım tavsiye ederim.

Cansu TAŞKIN

Pilates Hocası

Kasko Sigortam ile ilgili başvuruda bulundum mesleğim soruldu, kaç yıldır mesleğe özel indirimler varmış ama bilgim yoktu sayelerinde mesleğime özel indirimlerin verildiği kasko tekliflerini aldım ve gönül rahatlı ile satın aldım.

Mert Demirbilek

Eczacı

Personel bilgisi, yapılan araştırma ve edindiğim bilgiler kasko ve trafik sigortamı nasıl satın alacağımı net öğrendim. Satış yapmadan önce ne satın aldığınızı anlamadan bırakmıyorlar gerçekten çok memnun kaldım.

Neşe Kendir

Emlak Danışmanı

Sağlık Sigortası Sık Sorulan Sorular

Özel sağlık sigortası teklifini birden fazla sigorta şirketinden alabilmek için sigortalanacak kişilere (sigortalılar) ait pek çok bilgiyi almamız gerekiyor. Her sigorta şirketi sağlık sigortası teklifi vermek için farklı bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Sizlere tatminkar sayıda teklif üretebilmek için sigorta şirketlerinin ihtiyaç duyduğu bilgileri sizden alarak teklif ürete bilmekteyiz. Aksi halde üretilen teklif gerçeği yansıtmayacak ve daha kötüsü yanıltıcı olacaktır. T.C. kimlik numarası ve diğer verilerin tamamı bu ihtiyaca yönelik olarak alınmaktadır.

Telefon Numaramı Neden Alıyorsunuz?

Teklifler sigorta şirketlerinin sistemlerinden online olarak üretildiği için verilerden herhangi birinde hata-sorun olması ve/veya teklif üretilemediği durumda işleminize kesintisiz devam edebilmeniz ve size ulaşabilmemiz için de telefon numaranıza ihtiyaç duymaktayız.

Aynı zamanda size özel üretilmiş olan teklif konusunda bilgi vermek amacıyla Sigorta Danışmanlarımızın sizi arayabilmesi için de ulaşılabilir bir telefon numarası vermeniz önemlidir. Çünkü sunduğumuz hizmet sadece teklif sunmaktır. Satış sonrasındaki her türlü iletişimi (e-mail, telefon, adres gibi) sürekli kılabilmemiz, size iyi ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için telefon numaranızı almamız gerekmektedir.

Özel Sağlık Sigortalarında Anlaşmalı Sağlık Kurumları Sigorta Şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Özel sağlık sigortası kapsamında tedavi görecek olan kişiler, sağlık hizmetlerini anlaşmalı sağlık kurumlarında almaları daha avantajlıdır. Sağlık hizmetinin anlaşmalı sağlık kuruluşlarından alınması durumunda, teminat kapsamındaki bütün ödemeler sigorta şirketi tarafından doğrudan hastaneye yapılır. Her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşu farklı olabileceği için tedavi için bir yere başvurmadan önce anlaşmalı sağlık kuruluşları listesi kontrol edilmelidir.

Özel sağlık sigortasında sigorta ettiren ödemeyi yapan kişi yani, sigorta sözleşmesini yapan ve prim ödeme sorumluluğunu taşıyan kişidir; sigortalı ise sigortadan yararlanan, poliçede ismi geçen kişi ya da kişilerdir. Sigorta ettiren ile sigortalı aynı kişi olabileceği gibi, farklı kişiler de olabilir. Sigortalı herhangi bir hasar durumunda giderleri teminat altına alınmış kişidir. Sigortalı, menfaati başkası tarafından sigorta yapılsa bile tazminata hak kazanan kişidir.

Sitemizdeki poliçe karşılaştırma hizmetleri herhangi bir ücrete tabi değildir. Araç kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortası çeşitleri için karşılaştırma hizmetimizden ücretsiz olarak faydalanabilir; kendinize, ailenize ve bütçenize en uygun sigortayı karşılaştırma sistemimizi kullanarak bulabilirsiniz.
Anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri tarafından sunulan hizmetleri tek bir çatı altında toplamakta, böylece sağlıklı bir karşılaştırma yapmanıza imkan tanımaktadır.

Genel olarak özel sağlık sigortalarından sigorta şirketlerinin yaş sınırlarına uyan herkes kendisi ve/veya ailesiyle birlikte yararlanabilir. Bu yaş sınırı bir çok şirket ve ürün için (0 – 60'dır).

Geçmişte sadece 18 yaş üstü kişilere sağlık sigortası yapılmakta iken, şu anda sigorta şirketlerinin sundukları ek hizmetler ve teminatlar ile yeni doğan bebekler de özel sağlık sigortası poliçesine dahil edilebilir. Yeni doğan bebekler ve 18 yaşından küçük çocuklar ancak ailesi ile birlikte sigorta yapılabilir.

Sağlık sigortasını yaptırmak için mevcut sağlık durumunuzun ve risklerinizi belgelenmesi gerekmektedir. Poliçe değeri buna göre belirlenmekte, değişik alternatif hizmetler, indirimler ve ek teminatlar sunulmaktadır.

Sağlık sigortanızı seçerken öncelikle alışkanlıklarınızı ve ihtiyaçlarınızı dikkate almalısınız. Çünkü kişisel özellikler, beklentiler ve genel sağlık durumu teminat seçiminde çok önemlidir. Örneğin, evinize yakın olan ve/veya sürekli gittiğiniz bir sağlık kuruluşunun seçeceğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı kuruluşları içerisinde yer alması size avantaj sağlar. İhtiyaç duyduğunuz teminat yapısı, teminat tutarı ve gelir düzeyiniz sağlık sigortası seçiminde kararınızı etkileyecek unsurlardır.

Sigorta şirketleri sigortalılarına daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için sağlık kuruluşlarıyla anlaşma yaparlar. Bu anlaşmalı sağlık kuruluşlarında satın aldığınız poliçe kapsamına göre yatarak veya ayakta tedavi görebilir ve yalnızca kendi payınıza düşen katkı payını ödersiniz. Geri kalan miktarı ise sigorta şirketi sizin adınıza sağlık kuruluşuna öder. Anlaşmalı sağlık kuruluşlarından yararlanmak için yapmanız gereken sitemizden sigorta şirketinizin anlaşmalı kurumlarına bakmak veya ilgili sigorta şirketini arayarak en yakın anlaşmalı sağlık kuruluşlarının adreslerini sormaktır.

Özel sağlık sigortalarına eş ve çocuklar da dahil edilebilmektedir. Sigorta şirketlerinin bu durumlarda değişken uygulamaları olmaktadır.

Yürürlükte olan poliçeye yeni eş, yeni doğmuş veya yeni evlat edinilmiş çocuk yalnızca evlenme, doğum veya evlat edinilme tarihinden itibaren sigorta şirketlerine göre değişen sürelerle dahil edilebilir.

Yatarak tedaviniz sonrası doktorunuz gerekli görürse, tedavinize evde devam edebilirsiniz. Sağlık personeli tarafından verilen bakım hizmetine ek olarak, doktorunuz gerekli görürse tıbbı cihaz kiralama bedeli de teminat limitleriniz doğrultusunda ödenmektedir. Evde Bakım ve Tedavi teminatınız dan, poliçe süreniz boyunca en fazla 8 hafta olacak şekilde faydalanabilirsiniz.

Özel Sağlık sigortanız kapsamında, doktor muayeneleri sonrasındaki kontrol süresi, Amerikan Hastanesi, Med Amerikan Tıp Merkezi ve Acıbadem kurumlarında 10 gün, diğer kurumlarda ise 15 gündür.

Primler; sigortalıların yaşı, cinsiyeti, ikamet adresleri, ürün kapsamı, performansı, “Sağlık Hizmet Tarifesi”nde yapılan değişiklikler, sağlık kurumlarının fiyatlarında yapmış olduğu değişiklikler, ürünlere özel olarak belirlenmiş indirimler gibi kriterler çerçevesinde belirlenmektedir.

Poliçeniz ilk defa oluşturulacak ise hemen, yenileme yapıyor iseniz vade tarihinin 2. iş günü ödeme gerçekleşmezse otomatik iptal işlemleri yapılmaktadır.

Kesintisiz 3 yıl boyunca sigortanızın devam etmesi halinde, 3 yıl sonunda sağlık durumunuz esas alınarak Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkına sahip olabilirsiniz. Ömür Boyu Yenileme Garantisine hak kazandığınız tarihten sonradan ortaya çıkan hastalıklar için ek prim uygulanmadan ve teminat kapsamını daraltmadan yaşamınız boyunca Sigorta güvencesinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

40 yaş ve üstü kadınlar Kontrol Mamografi, 40 yaş ve üstü erkekler ise PSA Tarama Hizmetlerinden, Özel Anlaşmalı Mamografi ve PSA Tarama Merkezlerinden randevu alarak yararlanabilir.

Muafiyet ve ek prim uygulamalarına yapmak istediğiniz itirazlarınızı poliçe yenileme dönemiz geldiğinde satış kanalınız aracılığı ile tarafımıza iletebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra sonuç tarafınıza iletilecek olup, olumlu sonuçlanan itirazlarda hangi evraklara ihtiyaç duyulacağı bilgisi iletilmektedir.

Anlaşmasız doktor ücretini, 'Anlaşma Harici Kurum' teminat limiti ve ödeme yüzdesi dahilinde, poliçe özel şartlarınız kapsamında sonradan ödeme süreci dahilinde talep edebilirsiniz.

Aşağıda listelenmiş olan tüm hastalık/rahatsızlıklara ait tedaviler, komplikasyonlar, ayakta veya yatarak fark etmeksizin tüm fizik tedaviler ve rehabilitasyon ile ilgili giderler, sigortanız başladıktan 12 ay sonrasında kapsama dahil edilir.

Safra kesesi ve / veya safra yolları hastalıkları
Her türlü fıtık
Omurga ve disk hastalıkları
Kist dermoid sakral
Ano-rektal hastalıklar (örnek: hemoroid, fissür),
Rahim ve yumurtalık hastalıkları
Bademcik ve geniz eti hastalıkları
Burun polipleri
Kafa sinüs hastalıkları
Diz, omuz, kalça, dirsek eklem hastalık ve lezyonları (örnek: menisküs, bağ yaralanmaları ve kondral kırıklar),
Katarakt
Prostat hastalıkları
Her türlü varis
Hidrosel
Böbrek ve üriner sistem taşları
Tiroid bezi hastalıkları

Sağlık poliçenizi iptal ettirmek için, sigortalı veya sigortta ettiren tarafından yazılan iptal talebi dilekçenizi, mail faks yada kargo aracılığı ile tarafımıza iletebilirsiniz.

Fatura aslınızı kaybetmeniz durumunuzda, kaybolduğuna dair ıslak imzalı beyan taahhütnamesi ile birlikte ilgili kurum tarafından ``Aslı gibidir`` fatura çıktısını kaşeli ve imzalı olarak tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.